ZEVS piedalās pirmās drošības laboratorijas izveidē

2023. gada 13. jūlijā – Biznesa augstskola Turība notika pirmās drošības laboratorijas atklāšana.

Laboratorija ir aprīkota ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēku vadības sistēmām, tāpat arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem un nākotnē to plānots paplašināt ar dažādiem kiberdrošības eksperimentu moduļiem un citiem organizācijas drošības risinājumiem. Laboratorija ļaus studentiem un mācībspēkiem veikt dažādus drošības testus un eksperimentus, kā arī attīstīt jaunas idejas un projektus. Atklāšanā drošības eksperti pastāstīs plašāk par laboratorijas izveides mērķiem un ieguvumiem, kā arī demonstrēs laboratorijas aprīkojumu un iespējas.

Drošības laboratorijas viens no veidotājiem, drošības uzņēmumu grupas ZEVS vadītājs Kārlis Apalups norāda:

“Šāda drošības laboratorija ir unikāla Latvijā, un tā dos iespēju jau studiju procesā topošajiem drošības speciālistiem, organizāciju drošības vadītājiem un citiem interesentiem apgūt visas nepieciešamās praktiskās iemaņas darbam ar drošības risinājumiem. Tāpat tā arī ļaus praktiski risināt drošības risinājumu izaicinājumus Latvijā, tādējādi ceļot speciālistu kvalifikāciju un uzlabojot organizācijas drošību Latvijā.”

Biznesa augstskolas “Turība” Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs uzsver:

“Jau gandrīz pusotru gadu dzīvojam citā izpratnē par drošību, un drošības jautājumi ir kļuvuši par pamatjautājumiem mūsu ikdienā. Jo tikai tad, ja Latvijā jutīsimies droši, ir iespēja plaukt ekonomikai un cilvēkiem būt laimīgiem. Un tāpēc par šo ir jārunā, jāstudē un šī nozare jāattīsta. Mēs savas drošības programmas nepārtraukti attīstām un pielāgojam ārējiem mainīgiem apstākļiem un, protams, apzināmies, cik ļoti svarīga ir praktiska pieredze kopā ar teoriju. Šī Drošības laboratorija ir kārtējais mūsu solis praktiskās iemaņās balstītu zināšanu nodošanā, lai mūsu studenti pēc studijām būtu spējīgi nekavējoties “ielēkt” darba tirgū un būt konkurētspējīgi”.

CITI MŪSU RAKSTI PAR DROŠĪBU

Vēlies realizēt drošības idejas?
Piesakies konsultācijai!